ALMAR
                Tel/fax. +48 (71) 399-16-13
             e-mail: almar@almar-sprzegla.pl
   

Hamulec elektromagnetyczny

Oferta firmy Almar obejmuje między innymi hamulce elektromagnetyczne stanowiące bardzo istotną część proponowanego przez nas asortymentu. Nasze przedsiębiorstwo zajmuje się sprzedażą oraz wymianą tych elementów, które zdążyły ulec zużyciu. Tworząc ofertę Almar, zwróciliśmy uwagę na to, by włączone do niej części zamienne były jak najwyższej jakości. Pomogło nam w tym kilkunastoletnie doświadczenie, a co za tym idzie - obeznanie z branżą i producentami cieszącymi się dobrą renomą wśród firm. Korzystamy z usług wytwórców z Polski oraz spoza jej granic, starając się kompletować ofertę obejmującą wszystko to, czego mogą oczekiwać nasi klienci. Oprócz tego, że możemy zaproponować Państwu sprzedaż hamulców elektromagnetycznych, służymy także fachowym doradztwem w zakresie ich wyboru oraz pomocą związaną z naprawą, renowacją i konserwacją hamulców będących w użyciu. Tym wszystkim zajmuje się zespół naszych wysoko wykwalifikowanych pracowników, którzy słyną ze swojej fachowości oraz terminowości. Nasi klienci mogą mieć całkowitą pewność, że nowy lub oddany do remontu hamulec elektromagnetyczny zostanie im dostarczony na czas i będzie służył bez zarzutu.

Dlaczego warto zdecydować się na hamulec elektromagnetyczny?

Hamulec elektromagnetyczny służy do hamowania ruchu obrotowego wału (najczęściej chodzi o silnik elektryczny) lub wykorzystywany jest jako hamulec bezpieczeństwa. Jego cechy charakterystyczne to nieskomplikowana budowa oraz możliwość ręcznego uregulowania parametrów takich jak moment lub czas hamowania za pomocą specjalnej nakrętki. Także inne ustawienia można dostosować do indywidualnych potrzeb oraz do warunków, w których będzie pracował hamulec elektromagnetyczny. Kolejne zalety to chociażby cicha praca hamulca, szczególnie istotna wówczas, kiedy mamy do czynienia z urządzeniem, którego obsługą zajmuje się kilka napędów.

Istnieją dwa rodzaje hamulców elektromagnetycznych, które wyróżniamy ze względu na sposób zasilania:

  • hamulce zasilane prądem stałym (DC), które umożliwiają zasilenie ze Ľródła prądu przemiennego po dołączeniu odpowiedniego układu, wedle życzenia dostarczanego klientowi wraz z hamulcem elektromagnetycznym;
  • hamulce zasilane prądem przemiennym (AC), których istotną zaletę stanowi bardzo dynamiczna praca charakterystyczna dla elektromagnetycznych urządzeń prądu przemiennego. Chociaż budowa elektromagnesu może wydawać się skomplikowana, bardzo łatwo opanować sposób działania systemu sterowania.

Jeśli zainteresowała Państwa nasza oferta, serdecznie zachęcamy do kontaktu mailowego, telefonicznego lub osobistego z firmą Almar. Udzielimy naszym klientom odpowiedzi na wszelkie pytania dotyczące hamulców elektromagnetycznych.

.